Haber

Nevşehir’de Atatürk’ü Anma Günü Mesajları

Nevşehir Valisi Ali Fidan, Belediye Başkanı Mehmet Savran ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Fidan, mesajında, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 85’inci yılında saygı ve minnetle andıklarını belirtti.

Atatürk’ün tarihe ve insanlığa örnek bir cumhurbaşkanı olduğunu vurgulayan Fidan, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Aziz milletimizin canından daha değerli gördüğü vatanı parçalamaya çalışanlara, mukaddes değerlerimize tecavüz etmeye cüret edenlere karşı Atatürk, milletimize en zor zamanlarda önderlik etmiş, istiklal ve istiklal mücadelemizi başarıya ulaştırmıştır. Birlik ve beraberlik içindeyiz. 10 Kasım, yalnızca Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü değil, aynı zamanda “Bugün, onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirme, büyütme ve geleceğe taşıma kararlılığımızı yenilediğimiz gündür.” “

Başkan Savran mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını dünya ve Türk tarihine altın harflerle yazdırdığını kaydetti.

Kahraman Türk milletiyle omuz omuza vererek Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ve Cumhuriyeti kuran Atatürk’ü anan Savran, “Atatürk fikirleriyle, başarılarıyla, eserleriyle, unsurlarıyla, bütünleştirici yapısıyla dünya liderleri arasında seçkin bir yer edinmiştir. ve bilimi kendisine rehber edinen öngörü. Cumhuriyetimizin hamisidir.” ve kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e rahmet, minnet, saygı ve şükranla.” dedi.

NEVÜ Rektörü Aktekin, hür düşünceli, vicdanlı ve irfan sahibi nesiller yetiştirerek Cumhuriyeti dünyada örnek bir seviyeye yükseltmek için gösterilen çabanın milli bir görev olduğunu belirterek, Atatürk’ü kuruluşunun yıl dönümünde saygı ve minnetle andığını kaydetti. onun ölümü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu