Haber

Akşener’in “6’lı Tablo sizin aday olmanızı istese ne yapardınız?” soruyu cevapla

YETER Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV’de canlı yayında Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler ve bölgedeki durum hakkında konuştu. Akşener, seçimlerin ne zaman yapılacağı ve 6’lı masanın adayı hakkında da konulara değinerek dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

“SEÇİM EN GEÇ 18 HAZİRAN’DA OLMALI”

Akşener, seçim tarihi ile ilgili olarak, “Bu seçimin mutlaka 18 Haziran’da yapılması gerekiyor. Şimdi aldığımız bilgilere göre Sayın Erdoğan bu seçimi 14 Mayıs’ta yapacak. 10 Mart’ta bu kadar alınması gerekiyor. Seçim kararı alınırsa Meclis’te onaylayacağımızı daha önceden söyledik, çünkü eski seçim yasası böyle olsun diye bir yasa çıkarıldı, bu 14 Mayıs’ın muadili değil, ilan ettik. Meclis’te kabul etmeyeceğimizi, gerçeklere dayanan tanımlarımdan biri 14 Mayıs’ta gündeme getireceğimizi söylüyorsa sorun yok ama Erdoğan bu kararı almak zorunda.

“SAYIN ERDOĞAN BU İŞİ YAPAMAYACAĞINI ANLADI”

Buna rağmen siyasi olarak neden hızlı yapılacak diye soruyorsanız, ziyaret ettiğim bu çalışmalar sonucunda ortaya çıkan gerçek şu ki, Sayın Erdoğan bu işin başarılı olmadığını anladı, belki daha uzun sürerse anlamıştır, daha büyük bir beceriksizlikle karşılaşabilirdi, önemli miktarda para topladı, ancak bazı şeyleri daha hızlı yaptı. gibi bir dil geliştirmek daha kolaydır. Gelecek hakkında söylenecek bir şey kalmadığına göre, en iyi zaman gibi görünüyor.”

“ADAYI 2 MART’TA KONUŞACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

Adayın ne zaman belirleneceğine ilişkin de Akşener, “Sanırım 2 Mart’ta yapacağımız toplantıda adayla ilgili sistem konuşulacak. Ben söyleyeceğim. İsmini ne zaman öğrenirsin bilmiyorum.”

6 SAYFALIK TABLO AKŞENER İSTERSE NE YAPAR?

İlker Karagöz’ün “6 Tablo sizi aday göstermek isteseydi ne yapardınız?” sorusuna yanıt veren Akşener, “Onu tanımıyorum inanın hiç aklıma gelmemişti. Kazanan bir adayla girip 1. klasmanda kazanacağız” dedi.

basaksehirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu