İş

Tunceli’deki FEDAŞ İşçileri Maaşlarını ve Sosyal Haklarını İstedi

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. Tunceli’de. FEDAŞ (FEDAŞ) bünyesinde çalışan 120 işçinin ‘maaşlarının ve sosyal haklarının iyileştirilmesi’ talebiyle başlattığı protesto 36 gündür devam ediyor. İşçi temsilcileri ile kurum arasında yapılan görüşmelerden olumlu sonuç çıkmazken vatandaşlar, kentte sık sık elektrik kesintilerinin yaşandığını ve kesintilere zamanında müdahale edilemeyeceğini savunarak duruma tepki gösteriyor.

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. Tunceli’de. Şirkette çalışan 120 işçi, ‘maaşlarının artırılması ve sosyal haklarının iyileştirilmesi’ amacıyla geçen ay iş yavaşlatma kararı almıştı. Kurum yetkililerinden olumlu yanıt alamayan işçiler daha sonra greve gitti. 36. gününde devam eden greve çalışanların aileleri, kentteki sivil toplum kuruluşları ve sendikalar da destek verdi.

Grevi sonlandırmak için patronla yapılan görüşmelerden olumlu sonuç alınamadı. Vatandaşlar da kentte sık sık elektrik kesintisi yaşandığını ve kesintilere zamanında müdahale edilemediğini öne sürerek duruma tepki gösterdi. – TUNCELİ

hanakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu